Vloženo: 3.2.2021 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 272x

Nabídka webináře pro rodiče

Vážení rodiče, rádi bychom Vám zprostředkovali webinář „Dítě není malý dospělák a dospělák nemá být velké dítě“, který se bude konat ve středu 12. 5. 2021 od 16:00 do cca 18:00 hod. S touto nabídkou přišla společnost Tvořivá škola, z. s., webinářem Vás provede speciální pedagog a rodinný terapeut Mgr. Jiří Halda. Tato akce je určena všem zákonným zástupcům dětí, kteří navštěvují naší MŠ a ZŠ. V případě Vašeho zájmu Vás prosíme, abyste nás kontaktovali. Následně každému jednotlivému zákonnému zástupci pošleme email s odkazem k přihlášení k webináři.

Celá nabídka:

Vážené kolegyně, vážení kolegové,
připravili jsme pro Vás a rodiče vašich žáků jedinečný webinář:

Dítě není malý dospělák a dospělák nemá být velké dítě

Dozvíte se v něm, jaké jsou skutečné fyziologické a emoční potřeby dětí a jak je naplňovat. Jak vytvářet a udržovat bezpečné hranice, jak budovat základy pro zdravý vývoj dítěte a harmonické vztahy rodičů s dětmi na celý život.

Vede k uvědomění, že otcové, matky a učitelé mají společný zájem, kterým je prosperující dítě, a že pokud se velcí vzájemně respektují, tak se dětem daří.

Webinářem Vás provede speciální pedagog a rodinný terapeut Mgr. Jiří Halda.

Pokud je to možné, prosíme Vás o přeposlání tohoto e-mailu rodičům vašich žáků, pro které je webinář primárně určen. Děkujeme.

Děkujeme Vám, přejeme mnoho sil a pevné nervy.

Termín: Webinář proběhne ve středu 12. 5. 2021 od 16:00 do cca 18:00 hod.

Podrobnější informace a přístup zašleme přihlášeným den předem. Veškeré informace od nás obdržíte prostřednictvím e-mailu.
Cena: 480 Kč
webinář bez akreditace MŠMT

Anotace akce:

Dítě není žádný kamarád maminky ani tatínka. Dítě je jejich dítětem. A má své potřeby. Jaké to jsou, co vše obnáší a jak je dětem naplňovat, aby z nich mohli vyrůst spokojení dospěláci, se dozvíte na webináři s psychologem, speciálním pedagogem a rodinným poradcem Mgr. Jiřím Haldou.

Hlavní témata webináře:

• Základy emočního a sociálního vývoje dětí
  • Význam klíčových rituálů pro život
  • Role v rodině a jejich synchronní vazby

Vývoj emočního a sociálního zrání má svoje zákonitosti a je rizikové je podceňovat. Mozek je orgán, který má svoje obecné a svoje individuálně specifické potřeby a je třeba naučit se mít k těmto odlišnostem respekt. Je třeba stále trpělivě vysvětlovat, že dítě se nerodí jako nepopsaný list, a že rozvoj a podpora jeho potenciálu je zárukou jeho úspěšného a užitečného života. Zároveň je třeba pamatovat, že skladba potřeb má svoji strukturu a významné je i respektovat pořadí vývoje potřeb a pamatovat na odlišnosti pohlaví. Význam vztahů v rodině je tedy zcela klíčový. Patří do něj základní vazby mezi jednotlivými členy – akcentuji ten, který se nejvíc přehlíží – vztahy mezi sourozenci. Které nejen tvoří významnou součást rodinného klimatu, ale jsou také základem pro tvoření partnerství po celý život.

Mgr. Jiří Halda: speciální pedagog a rodinný terapeut. Orientuji se na poruchy chování a učení a rodinné vztahy. To, že poruchy vychází z chybných rodinných vzorů je dávno známo. Proto je problém dítěte vždy problém celé rodiny. Orientuji se tedy na rodinu jako organismus, kde má být všem dobře a všichni si mají být jisti svým místem. Jsem nepříliš aktivní sportovec, miluji válení kombinované s povalováním a jsem nenadaný, ale velmi vášnivý hráč na baskytaru.