Logopedická prevence

Vloženo: 14.10.2020 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 134x

Vážení rodiče, z důvodu logopedické prevence a přípravy na zahájení povinné školní docházky se v MŠ bude konat logopedický kroužek v MŠ pod vedením speciálního pedagoga Mgr. Anety Svobodové. Kroužek bude probíhat každý čtvrtek v dopoledních hodinách. Kroužek nenahrazuje pravidelnou návštěvu v logopedické poradně , kam by měly děti s vadou řeči pravidelně docházet  s rodiči.

Logopedická prevence je součástí výchovně vzdělávacího procesu. V posledních několika letech pozorujeme, že klesá kvalita řečového projevu dětí. Správná výslovnost dítěte je důležitým mezníkem k základnímu vzdělávání dítěte. Proto je důležité sledovat řečový rozvoj u dětí v průběhu celého předškolního období a předcházet tak včas nesprávným řečovým návykům. Nedílnou součástí je však řádná spolupráce s rodiči dětí, které potřebují pomoc při nápravě řeči.

Prosíme rodiče, aby si děti přinesly do MŠ notýsek se záznamy z logopedické poradny.