Co s sebou do MŠ

Vloženo: 13.10.2020 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 213x

Co potřebuje Vaše dítě do MŠ:

Prosíme rodiče, dejte dětem takové oblečení, ve kterém se cítí maximálně pohodlně a může v něm vykonávat všechny aktivity.

Co dále s sebou:

•  V zimních měsících oteplovačky( kombinézu),teplou bundu s funkčním zapínáním,zateplené , nepromokavé boty,čepici,šálu (nákrčník),palcové rukavice

• Pohodlné podepsané bačkory  - vhodné do MŠ z důvodu bezpečnosti dětí (s protiskluzovou podrážkou),  které si dítě dokáže  nazout samo a  nevyzouvají se. Nejsou vhodné nazouváčky ani pantoflíčky (noha není zpevněná!!).
  • Dostatek náhradního oblečení pro případ nehody (spodní prádlo, ponožky, tričko, tepláčky nebo punčocháče)

• Zubní kartáček + zubní pasta , papírové kapesníčky - všechny třídy

• Pyžamo - podepsané!!

• Plastový kelímek na pitný režim (vhodný s uchem) - podepsaný

• Hračky z domova si dítě  nosí do MŠ po domluvě rodičů s paní učitelkou. Jedná se o hračky, ke kterým mají děti citové pouto. V našich třídách upřednostňujeme v rámci bezpečnosti všech dětí  plyšové hračky. V období epidemie si děti žádné hračky nenosí.

• Podepisujte oblečení,bačkory,popř. hračky. Zabráníte tak nepříjemnostem a konfliktům!

Režim dne v MŠ :

6,00 - 8,00 - příchod dětí do MŠ (do 7:00 se scházíme vždy v jedné třídě - označení třídy naleznete na hlavních dvěřích v podobě obrázku)

7,00 - 8,00 -  spontánní hra, individuální  péče o děti, úklid hraček

8,00 - 8,15 - vítání dětí v MŠ, povídání, tělovýchovná chvilka

8,15 - 8,30 -  hygiena, příprava na svačinku

8,30 - svačinka

9,00 - řízená činnost, (je individuální, skupinová nebo frontální práce ve všech oblastech výchovy a vzdělávání)

9,30 -11,30 - příprava na pobyt venku a pobyt venku (trávíme podle počasí a okolností buď na zahradě, nebo na procházce po okolí MŠ, využívámé blízké cyklostezky)

11,20 - 12,00- příprava na oběd, hygiena, oběd

12,00 - 14,00 - vyzvedávání dětí, čištění zubů, odpočinek na lůžku při vyprávěné či čtené pohádce, logopedická činnost,individuální činnost, hravé a zájmové činnosti pro nespavé děti

14,00 - 16,30 - oblékání, starší děti úklid lůžkovin, odpolední svačina, volné hry, zájmové činnosti, při pěkném počasí pobyt venku

Omlouvání dětí:

Děti je nutné omluvit do 7.00 hodiny ranní. Po této hodině již nelze dítě omluvit a oběd propadá.Prosíme rodiče,aby děti omlouvali na tato tel.čísla.

Mobilní telefon: 775 856 974 nebo 778 545 412

Elektronické omlouvání -     slunicka@zsbreziny.cz

pastelky@zsbreziny.cz

medvidci@zsbreziny.cz

Elektronickou formou mohou rodiče komunikovat s učitelkami v jednotlivých třídách.

Prosíme rodiče,aby své děti neomlouvali formou SMS !

Veškeré dotazy a informace , týkající se provozu MŠ  -  paní Fleischerová

( tel. 778 545 412 nebo e-mail: fleischerova@zsbreziny.cz ).